5 Fonksiyonel Yastık Kılıfı Stili

Stili

Yastık kılıfları, yastıklarımızın dış kaplaması olarak veya yatak takımlarımıza dekoratif bir hava katmak için kullanılmaktadır. Çoğu kişi tek tip yastık kılıfı kullanırken, piyasada bu yastık kılıflarının daha estetik ve abartılı görünümleriyle odanın içini zahmetsizce tamamen değiştiren birkaç farklı çeşidi bulunmaktadır. Bu yastık kılıfının, sahip olduğu güzellik ve görünümden bağımsız olarak birçok başka avantajı vardır. Konfor, rahatlama ve diğer sağlık amaçları açısından faydalıdır.

Akıllıca seçilmez ve özen gösterilmezse, mikroplar ve alerjiler için bir üreme alanı haline gelebilir. Bu nedenle sadece yastık kılıfı tasarımına odaklanmak değil, 3-5 günde bir sık ​​sık değiştirmek hijyen ve sağlık açısından da gereklidir. Aşağıda en işlevsel 5 yastık kılıfı stili bulunmaktadır:

  1.  Ev Hanımı Yastık Kılıfı

Ev hanımı yastık kılıfı, en popüler ve en yaygın yastık kılıfı türüdür. Bu yastık kılıflarının bir tarafı dikilerek kapatılırken diğer tarafı yastığın içine girmesi için geniş bir şekilde açılmaktadır. Yastıklar bu yastık kılıfı tasarımına tam oturur ve açık uçtaki iç kısımdaki ekstra kumaş, yastığın tamamını yastık kılıfına mükemmel bir şekilde sabitler. Bu yastık kılıfı, Bella Maison İndirim Kodu ile tüm dünyada en yaygın yaygın olarak bulunan ve en uygun fiyatlı yastık kılıfıdır. 

  1. Oxford Yastık Kılıfı 

Oxford yastık kılıfları, ev hanımı yastık kılıflarından biraz daha süslü ve değişiktir. Bu yastık kılıfları genellikle tüm yastık kılıfının kenarlarında, genellikle orijinal yastık kılıfını aşan yaklaşık iki veya daha fazla inç uzunluğunda olan belirgin bir kenarlıkla yapılır. Basit bir Oxford yastık kılıfı, birincil yastık olarak kullanmak için iyidir çünkü çoğu yatakları için dekoratif şemsiyelerdir.

  1. Çanta Yastık Kılıfı

Çanta yastık kılıfları, genellikle otellerde ve konaklama endüstrisindeki diğer konaklama yerlerinde görülen diğer en yaygın yastık kılıfı türüdür. Bu yastık kılıflarının bir tarafında yastığın içine girmesi için bir açıklık vardır, ancak yastığı kese içinde tutmak için herhangi bir kapağı yoktur. Oteller genellikle bu kapağı güvenli bir şekilde yerinde tutmak için yastığın altına katlar. Bu çanta yastık kılıfları, nevresim takımlarının bulunduğu ev pazarlarında daha yaygındır.

  1. Polyester Yastık Kılıfı

Polyester yastık kılıfı, sentetik elyaflardan yapılmıştır ve yastık kılıfı seçmek için uygun fiyatlı bir seçenektir. Bu tip yastık kılıfı, kırışmazlık faktörüne sahiptir ve hafiftir. Bunlardan bazıları taklit pamuktan yapılmış ve sıkı bir şekilde mikrofiber dokunmuştur; diğerleri ise yumuşak ipeksi bir dokunuşa sahiptir. Bu yastık kılıflarının bir dezavantajı, polyesterin ısınabilmesi ve vücut ısınızı emerek sizi sıcak hissettirebilmesidir.

  1. Flanel Yastık Kılıfı

Flanel, yumuşak ve rahat bir kumaştır. İnsanlar genellikle yataklarında flanel çarşaf ve yastık kılıfı kullanabilmek için daha soğuk günleri beklerler. Kumaş çok fazla sıcaklık yayıyor ve bu, uyuyanların geceleri başlarını ısıtması için bir sorun olabilir. Ayrıca, uzun saçlarınız varsa, flanel kumaş gece saçlarınızda elektriklenme ve düğümler oluşturabilir. Flanel yastık kılıfları genellikle diğer yastık kılıflarına göre pahalıdır.

Anna Marry

Learn More →